Школи

Черка́ська спеціалізо́вана шко́ла I—III сту́пенів № 33 імені Василя Симоненка

Черкаська спеціалізована школа №33 була заснована у 1988 році. У 1999 році відкрито барельєф Василя Симоненка, який і досі прикрашає рекреацію першого поверху школи. В 1994 році у школі відкрито музей-світлицю поета на базі якого працює літературно-краєзнавчий гурток. В цьому ж році Постановою Кабінету Міністрів України школі присвоєно ім'я Василя Симоненка.

З 1993 року в школі запроваджено поглиблене вивчення математики, англійської мови, української мови, біології, хімії.

У 2003 році Розпорядженням Голови Черкаської обласної державної адміністрації за №418 від 11 серпня 2003 року Черкаській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №33 надано статус спеціалізованої школи природничого спрямування.

cherk spec1 cherk spec2

Сайт: http://scl33.klasna.comТарандинцівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені В.А.Симоненка Лубенської районної ради Полтавської області

Вперше в архівних матеріалах згадується Тарандинцівська церковно-парафіяльна школа в 1824 році. В енциклопедичному довіднику з історії Полтавщини повідомлення про освітянський заклад в Тарандинцях датується 1847 роком й іменується училищем.

З 1904 року це двокласне земське училище. Як семирічна трудова Тарандинцівська школа почала функціонувати з 1920 року. У 1938 році школа із семирічки реформована у десятирічку.

tarand zagal1 Фото школи 1952 р. tarand zagal2 Фото школи в наш час

З 1947 року по 1952 рік у Тарандинцівській середній школі навчався Василь Симоненко, яку закінчив із золотою медаллю.

tarand zagal3 tarand zagal4 Василь Симоненко – випускник Тарандинцівської школи, 1952 р.

В кінці 60-х років вчителі школи, і особливо директор М.М.Міщенко, почали збирати відомості про випускника школи Василя Симоненка.

У 1975 році, відзначаючи 40-річний ювілей письменника, педагогічним колективом школи було прийнято рішення увічнити в школі пам'ять про славного земляка - створити його музей, а школі присвоїти ім'я Василя Симоненка. Рішення було підтримано місцевою владою, правлінням колгоспу, районним відділом освіти, РК КПУ.

1984 року на честь 50-річчя від дня народження Василя Симоненка на школі було встановлено меморіальну дошку.

8 січня 1988 року у школі було відкрито музей Василя Симоненка, який став центром збереження пам'яті і популяризації творчості письменника, де щороку відбуваються Симоненківські свята і нагородження лауреатів районної літературно - мистецької премії ім. В.Симоненка.

1995 року школі присвоєно ім'я письменника.

tarand zagal5 Рукописна книга випущена педагогами та учнями Тарандинцівської середньої школи. Вчительки школи, які вчили В.Симоненка Демченко У.М., Дорош К.М. Поряд – однокласниця В.Симоненка Сидоренко М.М.

http://tarandinci.ucoz.ru/

Сторінка 1 із 3

<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>