Вулиці та сквери

Ім'ям Василя Симоненка названі вулиці у багатьох містах України. Зокрема: у Черкасах, Києві, Вишгороді, Коломиї, Яготині, Львові, Тернополі, Одесі, Івано-Франківську, Лубнах, Вовчинці. 


Вулиця Василя Симоненка в Черкасах

Вулиця Василя Симоненка- найкоротша в Черкасах.

Названа на честь поета-земляка рішенням Черкаської міської ради за № 668 від 14.12.1984р.

vul cherk0

До 1984 року називалася Театральною.

Починається від бульвару Шевченка і тягнеться на південний захід 220 метрів. Знаходиться в історичному центрі міста поблизу обласного театру, перетинаючи бульвар Шевченка та вулицю Гоголя.

Вулиця неширока, по одній смузі руху в кожний бік, 189 м завдовжки. Тут розташовано чотири 4-поверхівки під номерами 1, 3, 5 і 7. Парних чисел немає. На першій від бульвару Шевченка є меморіальна дошка з написом: "Ця вулиця названа іменем видатного українського радянського поета Василя Симоненка".

vul cherk2 vul cherk1 vul cherk4 vul cherk3 vul cherk5

 

Вулиця Василя Симоненка в Києві

Ву́лиця Василя́ Симоне́нка в Києві знаходиться в Голосіївському районі міста. Пролягає від вулиці Ломоносова до кінця забудови.

Названа на честь поета В. А. Симоненка рішенням Київської міської ради від 8 липня 1999 року № 370/471 «Про найменування нових вулиць». Розпорядження Київської міської державної адміністрації від 10 січня 2000 року № 25 «Про найменування та перейменування вулиць».

vul kyiv0 vul kyiv1 vul kyiv2


Вулиця Василя Симоненка у Львові

Вулиця Василя Симоненка знаходиться в Франківському районі Львова, з'єднує важливі магістральні вулиці Володимира Великого та вулицю Наукову.

У 1960–1970-х рр. почалась забудова Південного масиву міста Львова, що включав в себе частину колишнього села Кульпарків, що у 1930-х роках приєднано до Львова. У 1977 р. проклали вулицю Радянської Конституції, перейменовану у 1991-му на пошану поета Василя Симоненка.

У районі будинків №№ 50 та 52 на вул. Володимира Великого та скверу на початку вулиці Симоненка був Кульпарківський цвинтар, ліквідований у 1973 р. Про нього нагадує пам'ятний знак на розі вул. Володимира Великого та Симоненка та капличка у сквері.

vul lviv0 vul lviv1 Церква св. Володимира і Ольги, вул. В. Симоненка


Сквер ім. В.Симоненка у Черкасах

Сквер ім. В.Симоненка у Черкасах знаходиться на вулиці Фрунзе біля пам'ятника поету та палацу одружень (історичний Будинок Щербини). Закладений у 2010 році після відкриття пам'ятника.

skver cherk0 skver cherk1

Вулиця Василя Симоненка в Черкасах