Літературознавчі розвідки

kovaleko v

 

 

Коваленко В. Його весна говерлила громи...: психологія творчості Василя Симоненка / Валентина Коваленко. – Черкаси: Вид. Чабаненко Ю.А., 2010. – 64 с.

Див. повний текст

pahareko v

 

 

Пахаренко В. Як він ішов...: (духовний профіль Василя Симоненка на тлі його доби): літературозн. есей / Василь Пахаренко. – Черкаси: Брама-Україна, 2004. – 52 с.

Див. повний текст

tarnashyn

 Тарнашинська, Людмила.
"Поетика поривань" як естетична норма: Василь Симоненко / Л. Тарнашинська
// Українське шістдесятництво: профілі на тлі покоління : історико-літературний та поетикальний аспект: монографія / Л. Тарнашинська ; Ін-т літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. - К. : Смолоскип, 2010. - С.100-145.

Статті:
"Симоненко - ідея" - с. 100-122;
Високі регістри слова як потреба часу - с. 122-145.

Див. повний текст

 

zbirnyk prac symonenko

 

Збірник праць Симоненківських читань: до 75-річчя з дня народж. Василя Симоненка: [матеріали Симоненк. читань в Черкас. нац. ун-ті ім. Б.Хмельницького, 8 січня 2010 р.] / Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького; відп. ред. В.Т.Поліщук. – Черкаси: Б.в., 2010. – 180 с.

До збірника включені наукові розвідки та есеїстичні матеріали учасників ювілейних Симоненківських читань, що відбулися 8 січня 2010 року в Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького. У вміщених літературознавчих візіях осмислюється феномен постаті Василя Симоненка, літературознавчі й мовознавчі аспекти в його творчості, своєрідність поетичного слова та щоденникових записів, окремі особливості його журналістської праці. Розглядаються аспекти парадоксальності поета, який постійно йшов, «Йшов повільно, натужно, збиваючи ноги у кров, але вперто.»(В. Пахаренко). Автори інтерпретують біблійні образи та літературні портрети у творчості, розмірковують про виховний потенціал та джерело патріотизму у ліриці та аналізують дитячу тематику у творах письменника.

Серед авторів – Микола Томенко, Василь Пахаренко, Володимир Поліщук, Анатолій Кузьмінський, Михайло Наєнко, Валентина Коваленко, Світлана Китова, Людмила Скорина, Інна Кошова та інші науковці, письменники, громадські діячі, а також, студенти.

Див. більше

lyshchenko

 

Олекса Лищенко. Від імені покоління. (Про Василя Симоненка). – К.: Акцент, 2004. – 176с.

Ця книга, написана автором, на той час студентом філологічного факультету Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка, у 1968 р., як дипломна робота у якій здійснена спроба художньо-публіцистичного осмислення життя і творчості Василя Симоненка. Уже усвідомлюючи глибину творчості Симоненка, автор вдається до досліджень причин написання віршів на основі щирих роздумів, якими ділилася мати Василя – Ганна Федорівна. І цим самим осмислюються перші кроки у непростому сходженні непересічного таланту.

  suhovershko g

Суховершко Г. Золоте перо Василя Симоненка: творча спадщина Василя Симоненка – вагомий внесок у розвиток укр. нац. журналістики / Григорій Суховершко. – Черкаси: Вертикаль, 2010. – 66 с.

Автор книги – перший головний редактор обласної газети „Молодь Черкащини” в якій працював Василь Симоненко. Він узагальнює і осмислює публіцистику Симоненка-журналіста. За сім років роботи у обласних газетах „Черкаська правда” та „Молодь Черкащини” В.Симоненко став автором більше 500 публікацій, статей, кореспонденцій, репортажів, фейлетонів, рецензій, які вирізнялися глибиною думки, багатством характеристик, животворністю рідної мови. Наголошується, що визначальною рисою Василя Симоненка завжди була боротьба добра зі злом, правди з кривдою. Таким він проступає зі сторінок цієї книги і таким він увійшов у народну пам'ять.
Видання представляє матеріали написані Григорієм Суховершком у різні роки.

Сторінка 1 із 2

<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>