Літературознавчі розвідки

kovaleko v

 

 

Коваленко В. Його весна говерлила громи...: психологія творчості Василя Симоненка / Валентина Коваленко. – Черкаси: Вид. Чабаненко Ю.А., 2010. – 64 с.

Див. повний текст

pahareko v

 

 

Пахаренко В. Як він ішов...: (духовний профіль Василя Симоненка на тлі його доби): літературозн. есей / Василь Пахаренко. – Черкаси: Брама-Україна, 2004. – 52 с.

Див. повний текст

tarnashyn

 Тарнашинська, Людмила.
"Поетика поривань" як естетична норма: Василь Симоненко / Л. Тарнашинська
// Українське шістдесятництво: профілі на тлі покоління : історико-літературний та поетикальний аспект: монографія / Л. Тарнашинська ; Ін-т літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. - К. : Смолоскип, 2010. - С.100-145.

Статті:
"Симоненко - ідея" - с. 100-122;
Високі регістри слова як потреба часу - с. 122-145.

Див. повний текст

 

zbirnyk prac symonenko

 

 

 

 

 

Kolada

 

 

 

Збірник праць Симоненківських читань: до 75-річчя з дня народж. Василя Симоненка: [матеріали Симоненк. читань в Черкас. нац. ун-ті ім. Б.Хмельницького, 8 січня 2010 р.] / Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького; відп. ред. В.Т.Поліщук. – Черкаси: Б.в., 2010. – 180 с.

До збірника включені наукові розвідки та есеїстичні матеріали учасників ювілейних Симоненківських читань, що відбулися 8 січня 2010 року в Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького. У вміщених літературознавчих візіях осмислюється феномен постаті Василя Симоненка, літературознавчі й мовознавчі аспекти в його творчості, своєрідність поетичного слова та щоденникових записів, окремі особливості його журналістської праці. Розглядаються аспекти парадоксальності поета, який постійно йшов, «Йшов повільно, натужно, збиваючи ноги у кров, але вперто.»(В. Пахаренко). Автори інтерпретують біблійні образи та літературні портрети у творчості, розмірковують про виховний потенціал та джерело патріотизму у ліриці та аналізують дитячу тематику у творах письменника.

Серед авторів – Микола Томенко, Василь Пахаренко, Володимир Поліщук, Анатолій Кузьмінський, Михайло Наєнко, Валентина Коваленко, Світлана Китова, Людмила Скорина, Інна Кошова та інші науковці, письменники, громадські діячі, а також, студенти.

Див. більше

 

Коляда, Ігор Анатолійович. 

Василь Симоненко / І. А. Коляда. - Харків : Фоліо, 2021. - 121с. - (Знамениті українці). - ISBN 978-966-03-9424-7 : 45 грн 00 коп.

Відомі слова Євгена Сверстюка про те, що «Симоненко належить до тих людей, чиї біографії треба вивчати як частку історії України». Тієї України, яка вміє вистояти в лихоліттях і знову розправити крила. Одного з найвідданіших її співців теж не оминула лиха доля: жорстокі часи сталінських репресій, страхіття війни, жахливі умови існування. Та водночас юнак завважував дивосвіт рідної природи, всотував багатство народної творчості. Випробування не позбавили його щедрості душі, теплої усмішки. Йому було даровано аж надто коротке життя: він тільки виписувався, тільки починався – і залишив по собі спогад на всі часи поки світ промовлятиме: «Україна». Чому? Досить прочитати біографію Поета. 

 

 

 

lyshchenko

 

 

 

 

Олекса Лищенко. Від імені покоління. (Про Василя Симоненка). – К.: Акцент, 2004. – 176с.

Ця книга, написана автором, на той час студентом філологічного факультету Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка, у 1968 р., як дипломна робота у якій здійснена спроба художньо-публіцистичного осмислення життя і творчості Василя Симоненка. Уже усвідомлюючи глибину творчості Симоненка, автор вдається до досліджень причин написання віршів на основі щирих роздумів, якими ділилася мати Василя – Ганна Федорівна. І цим самим осмислюються перші кроки у непростому сходженні непересічного таланту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сторінка 1 із 2

<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>