Літературознавчі розвідки

kovaleko v Коваленко В. Його весна говерлила громи... : психологія творчості Василя Симоненка / Валентина Коваленко. – Черкаси : Вид. Чабаненко Ю. А., 2010. – 64 с.

Див. повний текст

pahareko v

Пахаренко В. Як він ішов... : (духовний профіль Василя Симоненка на тлі його доби) : літературознавчий есей / Василь Пахаренко. – Черкаси : Брама-Україна, 2004. – 52 с.

Див. повний текст

tarnashyn

Тарнашинська Л. «Поетика поривань» як естетична норма : Василь Симоненко / Людмила Тарнашинська // Українське шістдесятництво: профілі на тлі покоління : іст.-літ. та поетикальний аспект : монографія / Людмила Тарнашинська ; Ін-т літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. – Київ : Смолоскип, 2010. – С. 100-145.


Див. повний текст

Kolada

Коляда І. Василь Симоненко / Ігор Коляда. – Харків : Фоліо, 2021. – 121 с. – (Знамениті українці).

Відомі слова Євгена Сверстюка про те, що «Симоненко належить до тих людей, чиї біографії треба вивчати як частку історії України». Тієї України, яка вміє вистояти в лихоліттях і знову розправити крила. Одного з найвідданіших її співців теж не оминула лиха доля: жорстокі часи сталінських репресій, страхіття війни, жахливі умови існування. Та водночас юнак завважував дивосвіт рідної природи, всотував багатство народної творчості. Випробування не позбавили його щедрості душі, теплої усмішки. Йому було даровано аж надто коротке життя: він тільки виписувався, тільки починався – і залишив по собі спогад на всі часи поки світ промовлятиме: «Україна». Чому? Досить прочитати біографію Поета.

suhovershko g

Суховершко Г. Золоте перо Василя Симоненка: творча спадщина Василя Симоненка – вагомий внесок у розвиток української національної журналістики / Григорій Суховершко. – Черкаси : Вертикаль, 2010. – 66 с.

Відомий український поет і журналіст Василь Симоненко близько семи років працював у редакціях обласних газет «Черкаська правда», «Молодь Черкащини» і в республіканській «Робітничій газеті». Йому належить більше 500 публікацій – нарисів, статей, кореспонденцій, репортажів, фейлетонів, рецензій. Автор книги тісно співпрацював з Василем Симоненком. Матеріали пропонованої книги написані в різні роки. Ця книга – це перша спроба узагальнення, вивчення і осмислення публіцистики Василя Симоненка. За ясністю і глибиною думки, за багатством характеристик, животворною джерельністю рідної мови Симоненко став у перший ряд українських публіцистів, як у ті роки, так і в нинішні. Визначальною для нього завжди була боротьба добра зі злом, правди з кривдою. Таким він і увійшов у народну пам'ять. Вперше книга вийшла друком у кінці 2010 року і була схвально зустрінута читачами. А у зв’язку із зацікавленістю читачів журналістською спадщиною Василя Симоненка автор підготував до друку друге її видання, доповнене і розширене.

pecharsky Печарський А. Художній світ творчості Василя Симоненка: тексти і контексти : монографія / Андрій Печарський ; Держ. вищ. навч. закл. «Ужгород. нац. ун-т» ; наук. ред. І. Зимомря. – Ужгород : TIMPANI, 2018. – 188 с.

У монографії розгорнуто авторський проект дослідження життя і творчості Василя Симоненка в історико-літературному, поетикальному дискурсі української та світової літератур.
Книга стане в пригоді усім, хто цікавиться творчістю Василя Симоненка.

Сторінка 1 із 2

<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>